معرفی ماهی بدون تیغ و خوشمزه جنوب

آیا به دنبال ماهی های بدون تیغ جنوب می باشید؟ مطلب زیر به معرفی انواع ماهی بدون تیغ و خوشمزه جنوب پرداخته است و شما می توانید با خیالی آسوده به خرید این ماهی ها بپردازید.
جنوب ایران یکی از مناطقی است که در پرورش انواع ماهی و میگو سهیم می باشد و بهترین انواع ماهی را پرورش داده و در بازار به فروش می رساند.
این ماهی ها به صورت استخوان دار و بدون تیغ در دریای خلیج فارس و عمان رشد می کند و در این مطلب در مورد انواع ماهی بدون تیغ جنوب صحبت شده است.

انواع ماهی بدون تیغ و خوشمزه جنوب

از جمله مرغوب ترین انواع ماهی جنوب می توان به میش ماهی اشاره نمود. این ماهی از بزرگترین ماهی های جنوب ایران می باشد که در وزن های زیادی چون 60 کیلوگرم صید می شود. البته حداکثر طول میش ماهی 150 سانتی متر بوده و از رنگ خاکستری و سر بزرگی برخوردار می باشد. بهترین مناطق برای رشد میش ماهی، قشم، دیر و خارک می باشد و از جمله ماهیان درجه یک و مرغوب جنوب به شمار می رود. میش ماهی ها بدون تیغ بوده و از گوشت بسیار لذیذ برخوردار هستند و البته برای تهیه قلیه ماهی بسیار مناسب می باشند.

ماهی شوریده: یکی از مرغوب ترین انواع ماهی جنوب کشور، ماهی شویده نام دارد. این ماهی از باله پشتی بلندی برخوردار بوده و از خود صدا هایی را خارج می کند. ماهی شوریده از گوشت سفید و نرمی برخوردار بوده و از تیغ های بسیار کمی تشکیل شده است. ماهی شوریده از گوشت نرم و لطیف برخوردار بوده و تفکیک استخوان ها به راحتی صورت می گیرد. این ماهی از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد و از نظر اقتصادی نیز دارای ارزش زیادی است.

ماهی حلوا سفید: یکی از مرغوب ترین و بهترین ماهی های جنوب کشور، ماهی حلوا سفید می باشد. این ماهی از هیچ تیغی برخوردار نمی باشد و از طعمی فوق العاده برخوردار است. ماهی حلوا سفید برای سرخ کردن بسیار مناسب بوده و مردم آبادان این ماهی را با نام زبیده می شناسند. از نظر شکل ظاهری ماهی حلوا سفید کتابی و چهار گوش می باشد و از فلس های نقره ای و نرمی برخوردار بوده است. وزن ماهی حلوا سفید به 2.5 کیلوگرم می رسد و گاهی طول این ماهی 35 سانتی متر می شود.

ماهی کتو: از جمله مرغوب ترین ماهی های جنوب کشور که از یک تیغه جانبی برخوردار می باشد، ماهی کتو نام دارد. این ماهی از بدنی مستطیلی و فشرده ای برخوردار بوده و رنگ آن خاکستری و پهلو هایی نقره ای بهره مند می باشد. بهترین زیستگاه برای این ماهی دریای قرمز، خلیج فارس، ساحل خاوری آفریقا، هاوایی می باشد و از گونه های سطح زی به شمار می رود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما